Všetky kategórie

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Meno
Názov spoločnosti
WhatsApp
Správa
0/1000
Vahových bunkách
Domov> Výrobky >  Nosné Články

Paralelný nosníkový snímač hmotnosti CZL650

  • Prehľad
  • Odporúčané produkty

Úvod do produktu

Paralelný senzor na váženie CZL650 je presný detekčný prvok citlivý na silu, ktorý je navrhnutý na základe princípu odporovej deformácie a vyznačuje sa pevnou konštrukciou pružného telesa s jedným alebo dvojitým paralelným lúčom. Pri zaťažení sa ohýba deformácia lúča, čím sa aktivuje tenziometrické snímače ktoré generujú presné zmeny odporu, ktoré sa prevádzajú na štandardizované elektrické signály. Tento senzor na váženie s paralelným lúčom kombinuje výnimočné výhody, vrátane vysokého stupňa presnosti pri ľahkých zaťaženiach, vynikajúcej odolnosti voči excentrickému zaťaženiu v rovine a jednoduchej kompatibility pri inštalácii. Tieto vlastnosti robia snímač zaťaženia CZL650 ideálnym riešením pre aplikácie váženia v malom rozsahu, meranie síl v rovine a zabudované snímanie v rôznych priemyselných a obchodných odvetviach.


1. Vlastnosti a funkcie výrobku – Základné vlastnosti

• Konštrukčný dizajn: Snímač záťažového článku CZL650 s lúčovou konštrukciou využíva integrovanú paralelnú lúčovú architektúru (hrúbka lúča 2–15 mm, dĺžka 20–150 mm) s rovnomerným rozložením napätia, ktoré je sústredené v strednej časti lúča. Tento dizajn umožňuje meranie planárnych síl v viacerých smeroch a vynikajúcu odolnosť voči excentrickým zaťaženiam, pričom vydrží planárne excentrické zaťaženie v rozsahu ±20 % až ±30 % menovitého zaťaženia a zároveň eliminuje oblasti so slabým napäťovým pôsobením.

• Presnosť a výkon: Tento priemyselný váhový snímač dosahuje presnosť v triedach C1 až C3, pričom bežné konfigurácie dosahujú certifikáciu C2. Chyba nelinearity nepresahuje ±0,01 % FS, chyba opakovateľnosti ±0,005 % FS a nulový posun ±0,002 % FS/°C, čo zabezpečuje výborný výkon v oblasti presnosti v porovnaní s podobnými snímačmi v malých rozsahoch od 0,1 kg do 500 kg.

• Materiály a ochrana: Elastomérové materiály zahŕňajú hliníkovú zliatinu (pre ľahké aplikácie), oceľovú zliatinu (pre všeobecné priemyselné použitie) alebo nehrdzavejúcu oceľ triedy 304/316L (pre korozívne prostredia), pričom povrchové úpravy zahŕňajú anodizáciu, nikelovanie alebo pasiváciu. Stupeň ochrany zvyčajne dosahuje IP65/IP67, pričom potravinové varianty dosahujú IP68 pre zložité environmentálne podmienky.

• Kompatibilita inštalácie: Snímač sily CZL650 poskytuje štandardizované montážne otvory (so závitom alebo hladké), ktoré umožňujú upevnenie skrutkami alebo lepením. Mikro modely umožňujú zabudované namontovanie vhodné pre úzke priestory v zariadeniach, stolné vážiace prístroje a automatizované systémy, pričom jednotka dokáže splniť požiadavky na rovinové váženie.

Základné funkcie

• Meranie malej sily: Zamerané na statické a kvázidynamické váženie malých síl s časom odozvy ≤ 4 ms; tento snímač váženia s paralelným nosníkom pokrýva rozsah 0,1 kg – 500 kg, pričom typické aplikácie sa sústreďujú na rozsah 1 kg – 200 kg. Mikro modely umožňujú ultra malé rozsahy merania s presnosťou až 0,01 kg.

• Viacnásobné typy výstupných signálov: Podporuje analógové signály (4–20 mA, 0–3 V, 0–5 V) aj digitálne signály (RS485/Modbus RTU, I2C). Mikrointeligentné modely integrujú úpravu signálov a priamo sa pripájajú k mikroriadičom a IoT modulom pre bezproblémovú integráciu.

• Funkcia ochrany a bezpečnosti: Integrovaná kompenzácia širokého rozsahu teplôt (–10 °C až 70 °C), ochrana proti preťaženiu (150–200 % menovitého zaťaženia, zvyčajne 150 % pre hliníkové modely) a voliteľné štruktúry proti nárazu zabezpečujú spoľahlivý prevádzkový režim za náročných podmienok.

• Dlhodobá stabilita: Životnosť pri únavovom zaťažení presahuje 10⁷ cyklov zaťaženia a ročný posun je ≤ ±0,01 %FS pri menovitom zaťažení, čo robí tento tenzometrický snímač typu nosník vhodný na nepretržitý dlhodobý prevádzkový režim v supermarketoch, laboratóriách a priemyselných zariadeniach.


2. Základné vyriešené problémy

• Nedostatočná presnosť pri nízkych zaťaženiach: Riešiac tradičné chyby senzorov v rozsahoch pod 10 kg, paralelný vážiaci snímač CZL650 typu nosník obmedzuje chybu merania na ±0,005 %FS optimalizovaným návrhom napätia v nosníku, čím spĺňa požiadavky na vysokú presnosť pri vážení potravín a overovaní množstva liečiv.

• Nepresné meranie excentrického zaťaženia: Rovnomerné rozloženie napätia v paralelnom nosníkovom zariadení účinne kompenzuje účinky excentrického zaťaženia, čím rieši problémy s presnosťou pri nepevnej polohe materiálu na stolných váhach a triediacich zariadeniach.

• Ťažkosti s integráciou zariadení: Kompaktná architektúra a flexibilné spôsoby montáže vyhovujú požiadavkám na zabudovanú inštaláciu do automatizovaných zariadení a chytrých spotrebičov, čím sa eliminujú štrukturálne úpravy a znížia náklady na integráciu.

• Výzvy adaptability na prostredie: Vylepšenia materiálov a ochrany riešia problémy poškodenia snímačov a posunu signálu v prostrediach s vysokou vlhkosťou (akvakultúra), korozívnymi podmienkami (skladovanie chemických činidiel) a prachovými prostrediami (spracovanie múky).

• Nákladový tlak pre malé zariadenia: Jednotlivý senzor splňuje požiadavky na rovinové váženie, čím sa eliminujú kombinácie viacerých jednotiek. Ľahká hliníková konštrukcia zníži hmotnosť a náklady, čo vyhovuje požiadavkám na kontrolu cien kompaktných vážiacich prístrojov a spotrebných elektronických zariadení.


3. Používateľské zážitky

• Extrémne zjednodušená inštalácia: Štandardizované montážne otvory a polohové referencie eliminujú potrebu profesionálnych kalibračných nástrojov. Inštalácia sa dokončí pomocou bežných skrutkovačov pri nízkych požiadavkách na rovnosť povrchu (≤ 0,1 mm/m), pričom jedna osoba dokáže vykonať ladenie do 10 minút.

• Nízka prevádzková náročnosť: Funkcia nulovania jedným tlačidlom a jednobodová kalibrácia (vyžadujúca iba štandardné závažie s plnou menovitou hmotnosťou) zjednodušujú nastavenie. Digitálne modely umožňujú rýchlu kalibráciu prostredníctvom počítača, čo umožňuje jednoduché ovládanie aj neprofesionálom.

• Minimálne náklady na údržbu: Úplne uzatvorená konštrukcia minimalizuje vnikanie prachu a vlhkosti, pričom priemerná ročná miera porúch je ≤ 0,2 %. Ľahké hliníkové varianty (minimálne 5 g) umožňujú jednoduchú výmenu bez nutnosti rozoberať hlavné konštrukčné časti.

• Presná spätná väzba údajov: Statická fluktuácia merania zostáva ≤±0,003 % FS bez hysterezie v kvázidynamických aplikáciách. Digitálne modely disponujú automatickou kompenzáciou nulového posunu, čím sa eliminuje potreba častého prekalibrovania a zabezpečuje sa robustná stabilita dát.

• Vynikajúca integračná schopnosť: Mikro modely (minimálne rozmery 20 mm × 10 mm × 5 mm) sa zabudujú do chytrých zariadení bez vplyvu na ich estetiku. Kompatibilita výstupného signálu s bežnými riadičmi umožňuje funkciu plug-and-play.


4. Typické aplikačné scenáre

1) Komerčné váhy pre ľahké zaťaženie

• Váhy pre supermarkety využívajú CZL650 ako základnú snímaciu jednotku pre aplikácie s rozsahom 3–30 kg, pričom ľahký hliníkový dizajn zabezpečuje konzistentnú presnosť pri rôznych polohách umiestnenia (chyba ≤ ±1 g). • Váhy pre exprezné doručovanie (1–50 kg) sú vyrobené zo nehrdzavejúcej ocele na ochranu pred znečistením vo vlhkom a prachom zaneprázdnenom prostredí; stupeň krytia IP67 umožňuje nepretržité rýchle váženie. • Kuchynské a pekárske váhy (0,01–5 kg) využívajú mikro paralelné nosníky, ktoré dosahujú presnosť na úrovni miligramov a sú kompatibilné s vysokorozlíšenými displejmi pre presné vytváranie receptov.

2) Priemyselné zariadenia na automatizáciu

• Automatické triediace zariadenia detekujú produkt hmotnosť v reálnom čase s presnosťou ±0,1 g, čo umožňuje integráciu do dopravníkového pásu na presné smerovanie materiálu. • Detekcia materiálu na montážnom pásu identifikuje nedostatok komponentov prostredníctvom presného váženia (čas odpovede ≤ 4 ms), čo je vhodné pre vysokorýchlostné prevádzky. • Kvantitatívne balicí stroje využívajú presnostné modely triedy C2, ktoré zabezpečujú chybu hmotnosti každého vrecúška ≤ ±0,2 % a spĺňajú metrologické štandardy pre potravinárske a práškové aplikácie.

3) Potravinársky a farmaceutický priemysel

• Váženie farmaceutických prísad (0,1–10 kg) využíva nehrdzavejúcu oceľ triedy 316L s certifikáciou GMP; vysokej kvality povrch umožňuje úplnú sterilizáciu s presnosťou ≤ ±0,01 % FS. • Aplikácie v akvakultúre a spracovaní mäsa využívajú vodotesný a odolný voči korózii dizajn (IP68), ktorý podporuje priame umývanie v mokrých prostrediach typických pre bitkáre a trhy.

4) Vedecký výskum a laboratórne zariadenia

• Biologické experimenty využívajú modely s ultra-malým rozsahom (0,01–1 kg) na odváženie reagencií a vzoriek, čo spĺňa požiadavky mikrobiálnej kultúry. • Meranie sily v lekárskej technike je integrované do zariadení na rehabilitáciu a do váh pre novorodencov s ľahkou konštrukciou, čo zvyšuje prenositeľnosť, a dosahuje presnosť ±0,005 % FS.

5) Chytré spotrebiče a zariadenia IoT

• Chytrá domáca technika zisťuje množstvo prádla v pračkách a úroveň kávových zŕn v kávových automatoch pomocou zabudovaných mikrosenzorov, čo umožňuje inteligentné riadenie zariadení. • IoT terminály monitorujú inventár na chytrých policiach a úroveň naplnenia odpadkových košov pomocou nízkopotrových digitálnych modelov podporujúcich bezdrôtový prenos NB-IoT pre vzdialené správne aplikácie.


5. Spôsob použitia (praktický sprievodca)

1) Inštalačný proces

• Príprava: Vyčistiť montážne povrchy od olejov a otries, skontrolovať vonkajší stav snímača na prítomnosť deformácie nosníka alebo poškodenia kábla, vybrať vhodné montážne skrutky. • Umiestnenie a upevnenie: Inštalovať vodorovne, pričom sa zaistí, že záťaž pôsobí kolmo na telo nosníka; použiť momentový kľúč použitie (5–10 N·m pre hliník, 10–20 N·m pre zliatinovú oceľ) na zabránenie prílišného utiahnutia. • Špecifikácie vedenia: Dodržiavať farebné kódovanie (červená = napájanie+, čierna = napájanie–, zelená = signál+, biela = signál–) pre analógové signály; pre mikromodely nechať rezervu dĺžky kábla 5 cm. • Ochranná úprava: V prostrediach s vysokou vlhkosťou uzatvárať konektory vodotesnou páskou a v potravinárskych aplikáciách pravidelne čistiť povrch senzorov.

2) Kalibrácia a nastavenie

• Nulová kalibrácia: Zapnúť napájanie a nechať predhriať 10 minút, vykonať nulovú kalibráciu tak, aby výstupná hodnota bola v rozsahu ±0,001 % FS. • Kalibrácia za zaťaženia: Aplikovať štandardnú závažnú hmotnosť pri 100 % menovitom zaťažení, zaznamenať hodnoty signálu a opraviť chyby tak, aby presnosť dosahovala úroveň C2 (±0,01 % FS). • Test mimoosového zaťaženia: Overiť konzistenciu odčítaní pri rôznych polohách závažia, pričom odchýlka nesmie presiahnuť ±0,02 % FS.

3) Denná údržba

• Pravidelná kontrola: Čistenie povrchov raz týždenne, kontrola vedenia raz mesačne; kalibrácia raz štvrťročne pre komerčné váhy a raz mesačne pre laboratórne zariadenia. • Riešenie porúch: Skontrolujte stabilitu napätia napájania (typicky 5–24 V DC), overte, či nedochádza k preťaženiu spôsobujúcemu trvalé deformácie, v prípade potreby vymeňte snímač.


6. Spôsob výberu (presné prispôsobenie požiadavkám)

1) Určenie základných parametrov

• Výber rozsahu: Zvoľte rozsah 1,2–1,5-násobku maximálnej predpokladanej hmotnosti, aby sa zachovala presnosť pri nízkych zaťaženiach. • Úroveň presnosti: Laboratórne aplikácie vyžadujú triedu C1 (chyba ≤±0,005 % FS), priemyselná metrologia vyžaduje triedu C2 (chyba ≤±0,01 % FS), komerčné váhy využívajú triedu C3 (chyba ≤±0,02 % FS). • Typ signálu: Komerčné prístroje využívajú analógové signály, inteligentné zariadenia využívajú digitálne výstupy, scénary IoT vyžadujú varianty s bezdrôtovým modulom.

2) Výber podľa prispôsobenia prostrediu

• Teplota: Štandardné modely (-10 °C až 60 °C), varianty pre nízke teploty (-20 °C až 0 °C), typy s kompenzáciou vysokých teplôt (60 °C až 80 °C). • Prostredie: Pre suché prostredia sa uvádza hliníková zliatina, pre vlhké prostredia alebo potravinársky priemysel sa vyberá nehrdzavejúca oceľ 304, pre prostredia s chemickou koróziou sa vyžaduje nehrdzavejúca oceľ 316L. • Stupeň ochrany: Pre vnútorné suché priestory je potrebný stupeň ≥IP65, pre vlhké prostredia alebo priestory vyžadujúce umývanie sa vyžaduje stupeň ≥IP67, pre podvodné alebo korozívne aplikácie sa vyžaduje stupeň ≥IP68.

3) Inštalácia a kompatibilita systému

• Spôsob inštalácie: Stolné váhy sa upevňujú skrutkami, inteligentné zariadenia sa montujú zabudovaním, pre aplikácie s obmedzeným miestom sa uprednostňujú mikro modely (dĺžka ≤30 mm). • Kompatibilita: Overte, či napájací napätie a typ signálu zodpovedajú špecifikáciám regulátora, a overte definície pinov, aby ste predišli poškodeniu modulu.


Zhrnutie

Vážiaci senzor CZL650 s paralelným nosníkom ponúka kľúčové výhody: vysokú presnosť merania pri nízkych zaťaženiach, vynikajúce vlastnosti odolnosti proti nepriamemu zaťaženiu na plochom povrchu a bezproblémovú integráciu do zariadení. Tento presný snímač závažia rieši kritické výzvy, vrátane presného váženia v malom rozsahu, kompenzácie excentrického zaťaženia a inštalácie do zabudovaných systémov. Pri výbere sa uprednostňujú rozsah, požiadavky na presnosť, obmedzenia inštalačného priestoru a podmienky prostredia, následne sa vykoná posúdenie kompatibility so systémom a rozhodnutie o ďalších funkciách. Pre správnu prevádzku je potrebné vyhnúť sa preťaženiu a bočnému nárazu a prísne dodržiavať pravidelné kalibračné postupy, čím sa zabezpečí dlhodobá stabilita. Vážiaci senzor s paralelným nosníkom predstavuje optimálne senzorové riešenie pre aplikácie s nízkym zaťažením a plošného váženia v komerčných váhach, automatizačných zariadeniach, potravinárskom priemysle, farmaceutickom priemysle a integrácii do zariadení IoT.


Zobrazenie podrobností

CZL650 parallel beam load cell sensor structural design and dimensions

Parametre

Názov parametra Hodnota parametra
Rozsah senzora 5 kg ~ 300 kg
Trieda presnosti C2/C3
Komplexná chyba ±0,03 a ±0,02 % FS
Výstupná citlivosť 2,0 ± 0,2 mV/V
plížiť sa ±0,023 a ±0,016 % FS/30 min
Nulový výstup ±1,5 % FS
Vstupná impedancia 405 ± 10 Ω
Výstupná impedance 350 ± 3 Ω
izolačný odpor ≥5000 MΩ (100 V DC)
Vplyv teploty na nulu ±0,029 & ±0,019 % FS/10 ℃
Teplotný vplyv citlivosti ±0,025 & ±0,017 % FS/10 ℃
Rozsah kompenzácie teploty -10 ℃ ~ +40 ℃
Rozsah prevádzkovej teploty -20 ℃ ~ +60 ℃
Napätie ekcitácie 5 VDC ~ 12 VDC
Bezpečný preťažovací rozsah 120%
Limitný preťažovací rozsah 150%
Odporúčaná veľkosť stola 400*400mm
Materiálové vedy Hliníková zliatina
Stupeň ochrany IP65
Vonkajšie rozmery snímača 1502540
Veľkosť montážneho otvoru 2-M6
Umiestnenie montážneho otvoru X19

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Meno
Názov spoločnosti
WhatsApp
Správa
0/1000

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Meno
Názov spoločnosti
WhatsApp
Správa
0/1000

Získajte bezplatnú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Meno
Názov spoločnosti
WhatsApp
Správa
0/1000